فوم

ویژگی های محل نصب پارکت لمینت:

پارکت لمینت ها قابلیت نصب بر روی انواع کف سیمانی ، موزاییکی ، سنگ و سرامیک را دارند. اما نکته ای که در آن حائز اهمیت است پستی و بلندی های کف میباشد به صورتی که تلورانس آن نباید بیش از 2 میلیمتر باشد. اگر بیشتر از 2 میلیمتر باشد  باعث آسیب به کلیک پارکت لمینت میشود و نیاز به زیر سازی دارد که این زیر سازی توسط نصاب و به وسیله سیمان انجام میشود.

laminate-flooring-installation-

فوم چیست:

فوم لایه ای نازک است که در زیر پارکت لمینت ها باید پهن شود تا از ایجاد صدا در اثر برخورد پارکت لمینت به سطح زیرین خود (سنگ ، سرامیک ، موزاییک و … ) جلوگیری کند و همچنین در برابر رطوبت کف و پستی بلندی ها از پارکت لمینت محافظت کند.

انواع فوم:

فوم دارای انواع و ضخامت های متفاوتی است که از پرکاربرد ترین آنها برای پارکت لمینت ها میتوان به فوم سایلنت ( EVA ) و فوم ساده ( پلی اتیلن ) اشاره کرد که به فوم رول هم معروف هستند. تفاوت این دو در میزان فشردگی و دانسیته ( چگالی ) آنهاست. فوم سایلنت از فوم ساده بسیار فشرده تر است و همین فشردگی کمتر در فوم ساده باعث میشود تا پس از مدتی حجم خودر از دست دهد.

از نظر ضخامت فوم ها دارای ضخامت های گوناگونی از 1 میلیمتر به بالا هستند که این ضخامت ها هم در قیمت گذاری و هم در کیفیت نهایی بسیار اثر گذار هستند.

مطلوبترین ضخامت فوم برای استفاده زیر پارکت لمینت 2 میلیمتر میباشد. فوم ها در این ضخامت دارای بهترین حالت ارتجاعی هستند ( نه کم و نه زیاد ) و همچنین عایق بسیار خوبی در برابر صوت ، دما و رطوبت هستند.

فوم سایلنت

فوم سایلنت

فوم ساده

فوم ساده

 

 

 

 

 

بهترین پوشش برای زیر پارکت لمینت چیست:

بهترین پوشش برای زیر پارکت لمینت فوم سایلنت ( EVA ) میباشد  زیرا دیگر پوشش ها همانند فوم ساده ( پلی اتیلن ) بعد از مدتی حجم خود را از دست میدهد و باعث آسیب به کلیک لمینت میگردد همچنین پوشش هایی مانند موکت و نمد بخاطر لیز بودن باعث سر خوردن پارکت لمینت و باز شدن درز پارکت لمینت میشود به این خاطر بهترین محصول فوم سایلنت میباشد.